• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

GENEL BİLGİ

ULUSLARARASI TİCARET VE İŞLETMECİLİK

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik yönetim, pazarlama ve finans gibi temel işletmecilik faaliyetlerinin yanı sıra uluslararası ticaret, iktisat, tedarik zinciri ve lojistik yönetimi gibi konuların teorik ve pratik olarak ele alındığı interdisipliner bir bilim dalıdır. Bölümün eğitimi, ilgili alanlarda küresel gelişmeleri takip edebilmeye ve uluslararası alanda üretilen bilgiyi toplumsal faydaya dönüştürebilmeye katkı sağlamaktadır.

 

Bölüm öğretim üyeleri

Prof. Dr. Arıkan Tarık SAYGILI

Prof. Dr. Ali TAŞ

Doç. Dr. Lefteris GIOVANIS

Dr. Öğr. Üyesi Merve COŞKUN

Dr. Öğr. Üyesi Sefa TAKMAZ

Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan ÖZTÜRK

 

Bölüm Araştırma Görevlileri

Arş. Gör. Fevzi ÖLMEZ

Arş. Gör. Esra AYDIN

 

  • Misyon

Bölümümüzün temel amacı,  uluslararası ticaret ve işletmecilik alanında bilgi ile donatılmış, yaratıcı, çözüm odaklı, takım çalışmasına yatkın, analitik düşünme gücüne sahip, yaşam boyu öğrenme düşüncesini içselleştiren, sorumluluk sahibi, çevresiyle sürekli etkileşim içinde ve mesleki etik bilincinin farkında olan liderlik özelliğine sahip girişimci bireyler yetiştirmektir.

  • Vizyon

Öğrencilerimiz eğitimleri boyunca aldıkları teorik bilgileri uygulamalı dersler, dönemsel stajlar ve bitirme projeleri ile pratiğe dönüştürme imkanlarına sahip olacaklardır. Ayrıca eğitimleri boyunca yurtdışı anlaşmalı üniversitelerle yapılan ortak programlara katılabilme imkânı bulacaklardır. Bu bağlamda, farklı kültür, dil ve çevre şartlarını tanıyarak küresel düşünme becerisi kazanabileceklerdir. Bu sayede hedef alanda eksikliği hissedilen, küresel gelişmeleri takip edebilen ve interdisipliner sahalarda etkin çalışabilen girişimci bireyler yetişecektir.